POHLED DO HISTORIE ANIMÁGA

2019 – 4. ROČNÍK A JEHO VELKÉ FINÁLE!

Přehlídky filmů proběhly v závěru května a slavnostní vyhlášení výsledků v úterý 4. června 2019 a můžeme je tedy s nadšením uveřejnit. A chystáme vložení fotek a dalších informací… Sledujte nás!

Ceny udělované porotou na vyhlášení – úterý 4. 6. 2019 Kino Nadsklepí

Na oceněné filmečky letošního ročníku 2019 se můžete podívat zde:

 

KATEGORIE ZS_6_11

CENA POROTY

Tvůrčí proces_Alena Jozefková

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ ZA využití animace pro autorské výtvarné vyprávění

Soví dobrodružství_Aneta Dubová

 

Ocenění ambasadorky soutěže Michaely Šojdrové

Soví dobrodružství_Aneta Dubová

 

KATEGORIE UM_6_11

Nočný útek_Marko Tokarčík – CENU DIVÁKŮ

CENA POROTY

Animbásně_1 tým ZUŠ T. Brzkové Plzeň

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ za originální výtvarnou podobu loutkové animace

Supermarket_Studio Scala Brno

 

KATEGORIE ZS_11_15

CENA POROTY

Dva havrani_MŠ a ZŠ Kladno

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ za práci s kamerou a scénické rozvržení snímku

You dont need wings to fly _Ráchel Roučová

 

KASTEGORIE UM_11_15

CENA POROTY

V bílé malbě_ ZUŠ A. Nikishe Bučovice

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ za zajímavé propojení výtvarné stránky a dějové linky

Trouba v kuchyni_Studio Scala Brno

Ocenění ambasadorky soutěže Michaely Šojdrové

Život Ježka

 

KATEGORIE SS_15_19

CENA POROTY

Kaktus_Barbora Kosová

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ za autorský přístup k motivačnímu tématu soutěže

Časoprostor_Šárka Nevšímalová

 

KATEGORIE UM_15_19

CENA POROTY

Bubák_Michaela Malíková

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ za výrazné vizuální pojetí snímku

Jedna dva tři_Klára Klimšová

_______________________________________________________________

ANIMÁG KROMĚŘÍŽ 2019 HLÁSÍ, ŽE VAŠE SNÍMKY ZACHYTIL, USPOŘÁDAL A PŘEDÁVÁ POROTĚ!

JE TO TAK – NOVÝ ROČNÍK ANIMÁGA JE V PLNÉM PROUDU, PROTOŽE TÉMĚŘ STOVKA PŘIHLÁŠENÝCH JIŽ ÚSPĚŠNĚ DODALA SVÉ SNÍMKY A PO MALÉ TECHNICKÉ KONTROLE JSOU POSOUVÁNY PŘED OČI NAŠICH VÁŽENÝCH POROTCŮ.

STEJNĚ JAKO VŠICHNI ÚČASTNÍCI – I MY S NAPĚTÍM BUDEME OČEKÁVAT VERDIKT A ROZHODNUTÍ POROTCŮ, KTERÉ FILMEČKY BUDOU PRO LETOŠNÍ PŘEHLÍDKU ZAŘAZENY DO VÝBĚRU PRO STŘÍBRNÉ PLÁTNO. Vždyť právě zařazení do kolekce pro stříbrné plátno znamená, že snímek má šanci získat také ocenění v konkrétní kategorii! A bude také současně i součástí pásma uvedeného pro diváky v Kroměříži i ve Zlíně a samozřejmě – bude slavnostně předveden i při závěrečném vyhlašování výsledků soutěže v kině Nadsklepí v Kroměříži v úterý 4. června 2019 !

OČEKÁVEJTE TEDY NAŠE OZNÁMENÍ, KTERÉ NA ZÁKLADĚ VÝSLEDKŮ OBDRŽENÝCH OD POROTY, SE BUDEME SNAŽIT VÁM PŘEDAT PROSTŘEDNICTVÍM MAILU UVEDENÉM VE VAŠÍ PŘIHLÁŠCE DO SOUTĚŽE!

Ať to vyjde!!!

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

NEDÁVNO JSME ZAHAJOVALI A UŽ JE TU CESTA K FINÁLE!

Využijte prosím uvedenou cestu k odeslání hotového snímku a prosíme – NEZAPOMEŇTE SE REGISTROVAT, ABYCHOM VÁS SPRÁVNĚ ZAŘADILI A INFORMOVALI DÁLE. Děkujeme.

ANIMÁG KROMĚŘÍŽ 2019 STARTUJE – ZDE NAJDETE VŠE DŮLEŽITÉ PRO 4. ROČNÍK!ANIMÁG KROMĚŘÍŽ 2019 STARTUJE – ZDE NAJDETE VŠE DŮLEŽITÉ PRO 4. ROČNÍK!Vážení zájemci o animaci a tvoření animovaných snímků, v nichž vynikne um a talent výtvarný, schopnosti scénáristické i režijní a nutná je také dávka technické zdatnosti, aby zajímavý krátký animovaný filmeček vznikl!

Soutěž ANIMÁG má za sebou tři úspěšné ročníky, rozdali jsme desítky ocenění a hodnotné ceny za desítky tisíc korun, pásmo úspěšných filmečků od nadějných animátorů ze základních a středních škol, ZUŠ a zájmových kroužků viděly stovky diváků na přehlídkách v Kroměříži i na promítacích dnech na prestižním ZLÍN FILM FESTIVALU.

CHCETE SI VYZKOUŠET, ZDA SE MŮŽETE STÁT OCENĚNÝM TVŮRCEM, JEHOŽ JMÉNO BUDE ZÁŘIT Z FILMOVÉHO PLÁTNA? Vítejte v naší soutěži – u nás mají šanci týmy i jednotlivci, žáci ze základek i středních škol, také děti ze specializovaných zájmových kroužků a žáci ZUŠ. 

UŽ DNES SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT A ZÍSKÁTE TAK NAŠI PODPORU, BUDEME VÁS PRAVIDELNĚ ZÁSOBOVAT INFORMACEMI A POHLÍDÁME TERMÍNY, ABY VÁM NIC NEUNIKLO. JDEME DO TOHO? SUPER, ZAČÍNÁME…

Také ve  4. ročník soutěže ANIMÁG platí pravidla a podmínky, které je nutno znát:

1/ MÁME STANOVENÁ PRAVIDLA – úplné znění najdete ZDE 

FILMEČKY BUDETE ELEKTRONICKY ODESÍLAT AŽ V BŘEZNU 2019, ale nezávazně se přihlaste už nyní a my vám budeme pomáhat!

2/  3 VĚKOVÉ KATEGORIE = šance zapojit žáky základních i středních škol

Také loňský ročník prokázal, že je velmi dobré zapojit do soutěže i nejmladší školáky. Opět se tedy mohou zúčastnit i tvůrci navštěvující první stupeň základních škol – tedy žáci ve věku 6 – 11 let! 

3/ VYHLAŠUJEME AKTUÁLNÍ MOTIVAČNÍ TÉMATA PRO KAŽDOU KATEGORII

Třetí ročník kladl důraz na využití motivačních soutěžních témat pro jednotlivé kategorie. Prosíme tedy všechny tvůrce, kteří se vrhnou na Animága Kroměříž 2019, aby se zamysleli nad motivačními tématy ve své kategorii a na základě právě této inspirace vytvořili původní příspěvek do soutěže. Věříme, že jsme prostor pro fantazii nechali dostatečně široký a všichni najdou hravou cestu, jak se na tato motivační témata naladit.

Pakliže chcete jít samostatnou a zcela neomezenou cestou, máte příležitost v rámci nesoutěžní – tedy přehlídkové kategorii, která porotou může být ustanovena. Možnosti pro získání ocenění tak velké jako u klasických soutěžních kategorií nejsou tak velké jako u klasických kategorií – porota však má možnost to nejlepší z  nesoutěžní – přehlídkové kategorie také poctít pořádnou odměnou.

Přehledně tedy takto:

1. kategorie 6 -11 let (odpovídá 1. stupni ZŠ) + podkategorie:

a) ZŠ (tzn. snímek přihlášený školou)

b) ZUŠ a volnočasová zařízení (tzn. snímek přihlášený ZUŠ, jiným zařízením)

c) Samostatné autorské filmy (tzn. snímek přihlášený zákonným zástupcem autora)

Motivační téma pro 1. kategorii: 

KRESLI, STŘÍHEJ, DOMALUJ – PŘEKVAPENÍ VYČARUJ…

 

 2. kategorie 11-15 let (odpovídá 2. stupni ZŠ) + podkategorie:

a) ZŠ (tzn. snímek přihlášený školou)

b) ZUŠ a volnočasová zařízení (tzn. snímek přihlášený ZUŠ, jiným zařízením)

c) Samostatné autorské filmy (tzn. snímek přihlášený zákonným zástupcem autora)

Motivační téma pro 2. kategorii:

SPRÁVNĚ ROZTOČENÁ FANTAZIE

 

3. kategorie 15-19 let (odpovídá SŠ) + podkategorie:

a) SŠ (tzn. snímek přihlášený školou)

b) ZUŠ a volnočasová zařízení, specializované školy s mediální tvorbou (tzn. snímek přihlášený SŠ, ZUŠ, jiným zařízením)

c) Samostatné autorské filmy (tzn. snímek přihlášený autorem nebo jeho zákonným zástupcem v případě nezletilé osoby)

Motivační téma pro 3. kategorii:

PROSTOR–PROSTORY–PRO–STORY

 

4. Nesoutěžní (přehlídková) kategorie

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

2018 – 3. ROČNÍK – OHLÉDNUTÍ

archivní zprávy pro 3. ročník – níže

ANIMÁG Kroměříž 2018 zná vítěze, jejichž filmečky poslal přímo na Zlínský filmový festival

Pásmem nejlepších krátkých animovaných filmů v průběhu slavnostního vyhlášení ocenění ukončila celostátní soutěž Animág Kroměříž 2018 v úterý 29. května 2018 v kině Nadsklepí v Kroměříži svůj již třetí ročník. Pořadatelé z Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž ve spolupráci s Domem kultury v Kroměříži opět nabídli prostor pro prezentaci tvůrčích animátorských počinů dětí a mládeže ve věku 6 – 19 let. Podařilo se oslovit řadu žáků základních a středních škol z celé České republiky i ze slovenského Popradu, celkem se sešlo více jak sto krátkých animovaných snímků v celkem šesti kategoriích.

Letošní ročník soutěže animované tvorby dětí a mládeže úspěšně proběhl také díky podpoře ze strany radního Zlínského kraje Petra Gazdíka, záštitu nad pořádáním akce přijal starosta města Kroměříže Jaroslav Němec a v roli ambasadorky se zapojila také europoslankyně Michaela Šojdrová. Nedílnou součástí soutěže byl i přehlídkový týden v kině Nadsklepí, v němž se to nejlepší z letošního Animága představilo veřejnosti i dětem a školákům.  Soutěž byla finančně podpořena městem Kroměříží, Zlínským krajem, Ministerstvem kultury ČR, sponzorsky kroměřížskou firmou Plastika a.s.

Samotné slavnostní ukončení soutěže s vyhlášením výsledků proběhlo v úterý 29. 5. 2018 v kině Nadsklepí za účasti odborné poroty, tvůrců soutěžních snímků i pedagogů a příznivců animované tvorby. Zde byly také poprvé oznámeny ocenění poroty za 3. ročníku soutěže ANIMÁG KROMĚŘÍŽ 2018 v následujícím pořadí:

Ocenění poroty v kategorii 6 – 11 let / základní školy – bylo uděleno animovanému snímku Takový normální den autorky Rozálie Provalilové.

Ocenění poroty v kategorii 6 – 11 let / umělecké školy a zájmové instituce – si odnesl tvůrčí tým ze ZUŠ Slunná z Brna za filmeček Stelino období.

Ocenění poroty v kategorii 11 – 15 let / základní školy – putovalo za snímek Život druida týmu 7. a 8. třídy školy da Vinci – Dolní Břežany.

Ocenění poroty v kategorii 11 – 15 let / umělecké školy a zájmové instituce – míří za animovaný snímek
Plán C  Wiktoru Macurovi ze ZUŠ J. R. Míši Orlová.

Ocenění poroty v kategorii 15 – 19 let / střední školy získal film S nadhledem jde všecko líp  autorce Sofii Avramové a jejímu týmu z Arcibiskupského gymnázia Kroměříž.

Ocenění poroty v kategorii 15 – 19 let / střední umělecké školy a zájmové instituce bylo uděleno za snímek Fonotrop  autora Michala Boháče ze Střední umělecké školy Ostrava

Europoslankyně Michaela Šojdrová odměnila věcným darem veselou animovanou hříčku Osmička nekonečnem od skupinky tvůrců z Gymnázia Zábřeh.

Poslední ocenění za divácky nejúspěšnější film si z Kroměříže odvezla Gréta Galajda za film Život pri vašich nohách ze ZUŠ SŠ Letná Poprad.

Stejně jako v loňském ročníku navázal ANIMÁG i dalším dnem (30. 5. 2018) s řadou workshopů a seminářem k tématu animace. Více jak 40 žáků základních a středních škol mělo příležitost zdokonalit se v postupech a technikách využitelných pro animovaný film, stejně tak pedagogové a další příznivci získali inspiraci pro práci ve školách i kroužcích se zaměřením na tvůrčí výtvarnou animaci po celé České republice.

you Filmečky z minulých ročníků můžete shlédnout na našem You Tube kanále!

 

 

DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU A VSTŘÍCNOST. ODKAZ NA STAŽENÍ TISKOVÉ ZPRÁVY – ZDE

JE TO U NÁS – VÍCE JAK 100 NADĚJNÝCH ANIMÁTORŮ POSLALO SVÉ VÝTVORY! DĚKUJEME.


V tomto týdnu překontrolujeme a případně doladíme vše kolem doplnění přihlášení do soutěže, aby se celý balík přesunul k porotě, která začne konat. Podle pokynů poroty budeme dále informovat naše účastníky. ANIMÁG Kroměříž 2018 zkrátka JEDE!

Máte-li stále pochyby, zda snímek doputoval – neváhejte se na nás obrátit přes mail:

animag@ped.km.cz

 

JDEME DO FINÁLE – JEN DO KONCE BŘEZNA JE MOŽNÉ ODESLAT VAŠE SNÍMKY K NÁM!

Není to složité – přihlásit se (vyplnit přihlašovací formulář) a především – dostat k nám autorský animační počin. JAK? ZDE JEST NÁVOD HEZKY VYVEDENÝ:

3. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE ANIMÁG KROMĚŘÍŽ 2018 JE ODSTARTOVÁN – TVOŘTE, POSÍLEJTE!

Máme za sebou dva úspěšné ročníky, ocenili jsme desítky nadějných tvůrců ze škol z celé České republiky i ze zahraničí. ROZDALI JSME CENY ZA TÉMĚŘ 50 tisíc Kč, v minulém ročníku to bylo hned 6 TABLETŮ a další užitečné dárky pro nadějné animátory a kreativce.

Vážíme si všech nadšenců, kteří se k nám chtějí připojit a vydat se na tvůrčí cestu v rámci klasické animace a techniky STOP MOTION. Věříme, že na tomto webu najdete vše důležité a hlavně – uvádíme také řadu kontaktů na osoby, které vám pomohou, poradí a budou vaší oporou. TĚŠÍME SE NA VAŠE SNÍMKY.

Co je i pro 3. ročník soutěže ANIMÁG důležité:

1/ MÁME STANOVENÁ PRAVIDLA – úplné znění najdete ZDE 

JAK ODESLAT VÁŠ FINÁLNÍ FILMEČEK? – návod najdete ZDE

2/ OPĚT 3 VĚKOVÉ KATEGORIE

Na základě zkušeností z loňského ročníku rádi uvítáme v soutěži i nejmladší školáky. Opět se tedy mohou zúčastnit i tvůrci navštěvující první stupeň základních škol – tedy žáci ve věku 6 – 11 let! 

3/ VYHLAŠUJEME AKTUÁLNÍ MOTIVAČNÍ TÉMATA PRO KAŽDOU KATEGORII

Druhý ročník potvrdil, že motivační soutěžní tématy mají svůj význam. Prosíme tedy všechny tvůrce, kteří se vrhnou na Animága Kroměříž 2018, aby se zamysleli nad motivačními tématy pro jednotlivé kategorie a na základě právě této inspirace vytvořili původní příspěvek do soutěže. Věříme, že jsme prostor pro fantazii nechali dostatečně široký a všichni najdou hravou cestu, jak se na tato motivační témata naladit. Pakliže tvůrci půjdou samostatnou a zcela neomezenou cestou, mají automaticky příležitost v rámci nesoutěžní – tedy přehlídkové kategorie, kde sice nejsou možnosti pro získání ocenění tak velké jako u klasických soutěžních kategorií – porota má možnost to nejlepší z  nesoutěžní – přehlídkové kategorie poctít pořádnou odměnou.

Přehledně tedy takto:

1. kategorie 6 -11 let (odpovídá 1. stupni ZŠ) + podkategorie:

a) ZŠ (tzn. snímek přihlášený školou)

b) ZUŠ a volnočasová zařízení (tzn. snímek přihlášený ZUŠ, jiným zařízením)

c) Samostatné autorské filmy (tzn. snímek přihlášený zákonným zástupcem autora)

Motivační téma pro 1. kategorii: 

To jste ještě neviděli! Rozhýbaný příběh skvělý…

 

 2. kategorie 11-15 let (odpovídá 2. stupni ZŠ) + podkategorie:

a) ZŠ (tzn. snímek přihlášený školou)

b) ZUŠ a volnočasová zařízení (tzn. snímek přihlášený ZUŠ, jiným zařízením)

c) Samostatné autorské filmy (tzn. snímek přihlášený zákonným zástupcem autora)

Motivační téma pro 2. kategorii:

Proměna, hádanka či přesmyčka – objeví se osmička…

 

3. kategorie 15-19 let (odpovídá SŠ) + podkategorie:

a) SŠ (tzn. snímek přihlášený školou)

b) ZUŠ a volnočasová zařízení, specializované školy s mediální tvorbou (tzn. snímek přihlášený SŠ, ZUŠ, jiným zařízením)

c) Samostatné autorské filmy (tzn. snímek přihlášený autorem nebo jeho zákonným zástupcem v případě nezletilé osoby)

Motivační téma pro 3. kategorii:

S nadhledem jde všechno líp!

 

4. Nesoutěžní (přehlídková) kategorie

_______________________________________________________

Archivní zprávy /  2. ročník / 2017

ANIMÁG KROMĚŘÍŽ 2017 OCENIL NADĚJNÉ ANIMÁTORY A OTEVŘEL PROSTOR PRO SPOLEČNÉ TVOŘENÍ

Uvedením komponovaného pásma nejlepších krátkých animovaných filmů ukončila celostátní soutěž Animág Kroměříž 2017 v úterý 30. května 2017 v kině Nadsklepí v Kroměříži své několikaměsíční čarování.  Pořadatelé z Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž ve spolupráci s Domem kultury v Kroměříži opět poskytli prostor pro prezentaci tvůrčích animátorských počinů dětí a mládeže ve věku 6 – 19 let. Podařilo se oslovit řadu žáků základních a středních škol z celé České republiky i ze slovenského Popradu.

Již 2. ročník soutěže animované tvorby dětí a mládeže úspěšně proběhl také díky podpoře ze strany radního Zlínského kraje Petra Gazdíka, záštitu nad pořádáním akce přijal starosta města Kroměříže Jaroslav Němec a v roli ambasadorky se zapojila také europoslankyně Michaela Šojdrová. Zajímavou součástí soutěže byla přehlídka nejúspěšnějších snímků pro školy a veřejnost uskutečněná v závěru května v kině Nadsklepí v Kroměříži.

Samotné slavnostní ukončení soutěže s vyhlášením výsledků proběhlo v úterý 30. 5. 2017 v kině Nadsklepí za účasti odborné poroty, tvůrců soutěžních snímků i pedagogů a příznivců animované tvorby. Zde porota poprvé odtajnila výsledky 2. ročníku soutěže ANIMÁG KROMĚŘÍŽ 2017 v následujícím pořadí:

Ocenění poroty v kategorii 6 – 11 let / základní školy – bylo uděleno animovanému snímku Jak žába snědla mouchu autorky Elišky Drbohlavové z Prahy.

Ocenění poroty v kategorii 6 – 11 let / umělecké školy a zájmové instituce – si odnesl snímek Ptákdance ze ZUŠ Orlová.

 

Ve stejné kategorii byla porotou udělena speciální ocenění pro ZUŠ Ledeč nad Sázavou a ZUŠ Orlová za výtvarné pojetí jimi přihlášených animací.

Ocenění poroty v kategorii 11 – 15 let / základní školy – putovalo za snímek Charlie Chaplin jde do barev autorskému týmu TOM Zlaté šípy z Valašského Meziříčí.

Ocenění poroty v kategorii 11 – 15 let / umělecké školy a zájmové instituce – míří za animovaný snímek Příběh ovečky k autorům ze ZUŠ Vimperk.

Ocenění poroty v kategorii 15 – 19 let / střední školy a umělecké školy bylo uděleno za snímek Výroba autorce Natálii Klimšové.

Europoslankyně Michaela Šojdrová odměnila zájezdem do Bruselu soutěžní snímek TY od Dity Stuchlíkové, která zastupovala nejstarší kategorii 15 – 19 let.

Poslední ocenění předal přímo starosta města Kroměříže Jaroslav Němec za divácky nejúspěšnější film nadějnému animátorovi Wiktoru Macurovi za jeho film s názvem Bacha na to.

Novinkou 2. ročníku soutěže ANIMÁG Kroměříž 2017 byl navazující seminář na téma animace pro pedagogy a také tvůrčí dílny pro nadějné animátory ve věku 6 – 19 let, v nichž v průběhu úterý večera a středy 31. 5. více jak 35  žáků základních a středních škol tvořilo zajímavé animační ukázky inspirované Kroměříží. Animág tím získal nový tvůrčí rozměr a energii pro další ročník.

you Filmečky z minulých ročníků můžete shlédnout na našem You Tube kanále!

2017 – 2. ROČNÍK A OHLÉDNUTÍ ZA NÍM…

Tisková zpráva / 22. 5. 2017

ANIMÁG KROMĚŘÍŽ 2017 VYČARUJE SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ

Druhý ročník celostátní soutěže krátkých animovaných snímků Animág Kroměříž 2017 jde do finále. Nejlepší krátké snímky od animátorů ve věku 6-19 let se ukáží na filmovém plátně ve dnech 23. – 25. 5. 2017 v kině Nadsklepí v Kroměříži. Zde také v dalším týdnu – v úterý 30. 5. od 14.00 hod. porota předá ocenění na slavnostním zakončení, které proběhne za účasti autorů i hostů a bude dozdobeno inspirativní světelnou show.

Pořadatel VOŠPS a SPgŠ Kroměříž již připravuje finále soutěže Animág Kroměříž 2017. Z více jak devadesáti snímků porota nominovala dvacet pět animovaných filmečků na stříbrné plátno. Tuto kolekci uvidí tak stovky diváků v průběhu přehlídky pro školy a veřejnost ve dne 23 – 25. 5. Nejdůležitější promítání se uskuteční v úterý 30. května, protože právě v jeho průběhu porota odtajní, které snímky ji zaujaly nejvíce, a předá ocenění úspěšným autorům v jednotlivých věkových kategoriích. Atmosféru Animága dotvoří v kině Nadsklepí také magická světelná show v podání zlínské skupiny Ardor Viridis. Program slavnostního zakončení 2. ročníku soutěže bude poděkováním všem tvůrcům i podporovatelům soutěže: městu Kroměříži, Zlínskému kraji, europoslankyni Michaele Šojdrové i řadě firem z Kroměřížska.
S přispěním Ministerstva kultury ČR organizátoři připravili na středu 31. 5. v prostorách VOŠPS a SPgŠ tvůrčí animátorské dílny. Oslovení nadějní animátoři z letošního ročníku budou pod vedením lektorů společně animovat na zadané téma, vymění si své zkušenosti a odvezou si inspiraci pro další ročník Animága.
Završením několikaměsíčního průběhu 2. ročníku soutěže autorských animovaných filmů Animág Kroměříž 2017 bude zařazení těch nejlepších snímků do programové nabídky Zlín Film Festivalu 2017.

 

AKTUÁLNĚ OD ORGANIZAČNÍHO TÝMU

Porota dokončuje výběr pro stříbrné plátno – tedy snímky, které se utkají o ocenění a věcné dary. Současně doporučila pozvat do Kroměříže i mnohé další šikovné animátory, jejichž snímek sice letos na plátně v kině nebude – ale zaslouží si za odměnu také VIP pozvání, aby si pobyt při slavnostním vyhlášení v úterý 30. 5. i následný středeční (31. 5.) animátorský workshop pořádně užili. Takže je to pro všechny zpráva jako lusk. Abychom to organizačně zvládli a vše dobře podchytili – připravili kompletní info, návratky a zajistili kapacitu ubytování i stravování – potřebujeme nyní ještě trochu času.

PŘEDPOKLÁDÁME, ŽE JIŽ 10. 5. ZAHÁJÍME ROZPOSÍLÁNÍ FINÁLNÍCH INFORMACÍ A POZVÁNÍ DO KROMĚŘÍŽE. 

Děkujeme za trpělivost a těšíme se na setkání v Kroměříži.

 

Pozvánka na promítání nejlepších animovaných filmů od tvůrců z 2. ročníku soutěže Animág Kroměříž 2017!

DOBRÁ ZPRÁVA! DESÍTKY SNÍMKŮ PRO ANIMÁGA 2017 DOPUTOVALY DO KROMĚŘÍŽE A NYNÍ JE PŘEDÁVÁME NAŠIM POROTCŮM.

Je to tak! Tvořivé děti ze základních škol, studenti ze středních škol i zkušení tvůrci z kroužků a uměleckých škol poslali letos zajímavá dílka do 2. ročníku celostátní soutěže ANIMÁG Kroměříž 2017. Nyní vše zapisujeme a technicky předáváme porotcům, aby mohli rozhodnout, který snímek si zaslouží ocenění.

Opět se některé snímky vymkly technickým parametrům, zejména ve stopáži se netrefily do zadání. Ale nic není ztraceno, nesoutěžní kategorie se k očím porotců také dostane.

V tuto chvíli tedy pracujeme, brzy všechny řádně zaregistrované autory oslovíme a předáme důležité informace.

JEN PRO POŘÁDEK:

duben – zasedá porota a radí se a vybírá

květen – autoři získávají zpětnou vazbu od pořadatelů, protože se pro všechny chystá:

úterý 30. května 2017 v Kroměříži SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE ANIMÁG KROMĚŘÍŽ 2017

středa 31. května 2017 v Kroměříži PRO NADĚJNÉ ANIMÁTORY SPECIÁLNÍ ZÁŽITKOVÁ TVŮRČÍ DÍLNA, KDE SE MNOHÉMU PŘIUČÍTE A MNOHÉ VYTVOŘÍTE…

Těšíme se na setkání.

 

 

 

 

__________________________________________________

2016 – 1. ROČNÍK aneb JAK TO VŠECHNO ZAČÍNALO…

Archivní zprávy / 1. ročník / 2016

ANIMÁG dočaroval a ocenil úspěšné autory krátkých animovaných snímků

Slavnostní ukončení soutěže s vyhlášením výsledků pod záštitou starosty města Kroměříže Jaroslava Němce proběhlo v úterý 31. 5. 2016 v kině Nadsklepí za účasti odborné poroty, tvůrců soutěžních snímků i pedagogů a příznivců animované tvorby. V rámci promítání snímků  porota  odtajnila výsledky 1. ročníku soutěže ANIMÁG KROMĚŘÍŽ 2016 v následujícím pořadí:

Cena poroty v kategorii Děti 11 – 15 let  / základní školy – byla udělena animovanému snímku POKROK vytvořeném autorským týmem žáků ze Základní školy Březová u Uherského Hradiště.

Cena poroty v kategorii Děti 11 – 15 let / umělecké školy a zájmové instituce – byla udělena animovanému snímku O ANDĚLÍCH autorky Jany Pajerové ze ZUŠ Ledeč nad Sázavou.

Ve stejné kategorii byla starostou města Kroměříže předána také Cena diváků, kteří v rámci přehlídkového týdne v kině Nadsklepí jak. ročníkao nejlepší film vybrali animovaný snímek s názvem Víte,co jíte? od autorského týmu dětí z Aeroškoly Praha.

Cena poroty v kategorii Mládež 15 – 19 let / střední školy – putovala za snímek Nekonečná obětavost autorskému týmu žáků z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži.

Cena poroty v kategorii Mládež 15 – 19 let / umělecké školy a zájmové instituce – míří za animovaný snímek Zapomenutí k autorce Zuzaně Čupové ze Střední umělecké školy Ostrava.

Odborná porota ve složení Michael Carrington, Adéle Šímová, Karel Gamba a osobnost animovaného filmu ze Zlína pan Milan Šebesta se shodli také na udělení zvláštních cen poroty pro následující snímky a jejich tvůrce:

animovaný film Babička tvůrčího týmu z Aeroškoly Praha, dále toto zvláštní ocenění získal snímek Pod šapitó od Alžběty Kulichové ze ZUŠ SŠ Letná Poprad a animovaný film Pocity od autorky Terezy Vinklárkové ze Střední umělecké školy Ostrava.

Při závěrečné prezentaci soutěžního pásma ANIMÁGA KROMĚŘÍŽ 2016 na Zlín film Festivalu 1. 6. 2016 udělila ambasadorka soutěže europoslankyně Michaela Šojdrová také speciální cenu – zájezd do Bruselu s návštěvou Evropského parlamentu a dalším programem. Ocenění ve festivalovém kině Malá scéna ve Zlíně převzali úspěšní autoři animovaného snímku STORM Zdeněk Bartoň a František Vymětal ze Zábřeha na Moravě.

Všem oceněným blahopřejeme a děkujeme všem zúčastněným za zdárný průběh 1. ročníku ANIMÁGA!

you Výsledné filmečky můžete shlédnout na You Tube kanále!