INSPIRACE

 

MOŽNÁ TO CHCE MALÝ NÁVOD. PŘIPRAVILI JSME PRO VÁS TROCHU INSPIRACE, AŤ  KRÁSNĚ PROJDETE NOVÝ ROČNÍK NAŠÍ SOUTĚŽE.

PROKLIKNĚTE SE DO MOTIVAČNĚ ZAMĚŘENÉHO SVĚTA ANIMÁGA A NECHEJTE SE VÉST K ÚČASTI V SOUTĚŽI, KTERÁ DÁVÁ ŠANCI VYHRÁT ZAJÍMAVÉ CENY A SOUČASNĚ ZAZÁŘIT NA STŘÍBRNÉM PLATNÉ S AUTORSKOU ANIMACÍ.

 

 

 

Soutěžní projekt ANIMÁG Kroměříž 2024 má stále to důležité poslání: snaží se upozornit děti a mladé lidi na možnost vyjádřit svoje myšlenky a názory prostřednictvím netradičního způsobu: animovaných filmů klasickými postupy, které známe už více jak sto let.

 

JSTE ŠKOLNÍ ANIMÁTORSKÝ TÝM?

NEBO JSI NADĚJNÝ TVŮRCE VE VĚKU 6 – 19 LET?

VÍTEJTE V OSMÉM ROČNÍKU SOUTĚŽE ANIMÁG KROMĚŘÍŽ 2024!

 

Zveme vás na společné dobrodružství…

Možná jste už slyšeli jména jako Hermína Týrlová, Karel Zeman, Jiří Barta, Miloš Macourek, Václav Bedřich nebo Adolf Born a Jiří Trnka, Břetislav Pojar a pro ty dospělejší třeba Jan Švankmajer.

Že ne? Ale určitě znáte třebas příběhy Maxipsa Fíka či Macha a Šebestové. Chtěli byste vytvořit něco podobného, pokusit o vlastní animovaný příběh? Všichni výše uvedení jsou autorsky spojení s tím nejlepším v  oblasti animovaných filmů. Ve své práci používali klasické způsoby animace. Poctivě animovali snímek po snímku, políčko po políčku, každý pohyb. Je to krásná práce s loutkou, předměty kolem nás i s papírovými plošnými prvky. Je to způsob, jak vyjádřit své nápady, myšlenky a dát průchod vlastní fantazii.

Naše celostátní soutěž ANIMÁG Kroměříž 2024 vám sice nezaručí, že budete patřit do tohoto úzkého kruhu dalo by se říct geniálních tvůrců, ale může to být pro vás první krok. Co pro to musíte udělat? Tak v první řadě trošku chtít. No možná maličko větší trošku, snad spíše trochu než trošku, ovšem tento první krůček stojí za všemi následujícími, které mohou otevřít dveře do kouzelného, takřka nekonečně hravého a fantazijního světa animovaného filmu. Pokud tento krok uděláte, už nic nechybí, abyste nějaký snímek sami vytvořili a podělili se o něj s ostatními.

Jako všechno kolem nás, také celostátní soutěž ANIMÁG Kroměříž 2024 má svá pravidla, porotu a také nadšené obecenstvo. Se vším se prostřednictvím tohoto webu můžete seznámit a možná právě inspirace z předchozích ročníků bude to pravé!

 


 

INSPIRUJTE SE I LOŇSKÝM ROČNÍKEM SOUTĚŽE

Díky dlouhodobé spolupráci se Zlín Film Festivalem máme pro vás skvělou příležitost přehledně si projít to nejlepší z loňského ročníku! VSTUPTE SMĚLE ZDE