ROZTOČTE TO…

JSTE ŠKOLNÍ ANIMÁTORSKÝ TÝM? NEBO JSI NADĚJNÝ TVŮRCE VE VĚKU 6 – 19 LET?

VÍTEJTE V PÁTÉM ROČNÍKU SOUTĚŽE ANIMÁG KROMĚŘÍŽ – TENTOKRÁTE UŽ PRO ROK 2020!

Vážení mladí tvůrci, zveme vás na společné dobrodružství…

Možná jste už slyšeli jména jako Hermína Týrlová, Karel Zeman, Jiří Barta, Miloš Macourek, Václav Bedřich nebo Adolf Born a Jiří Trnka, Břetislav Pojar a pro ty dospělejší třeba Jan Švankmajer. Že ne? Ale určitě znáte třebas příběhy Maxipsa Fíka či Macha a Šebestové. Chtěli byste vytvořit něco podobného, pokusit o vlastní animovaný příběh?

Všichni výše uvedení jsou autorsky spojení s tím nejlepším v  oblasti animovaných filmů. Ve své práci používali klasické způsoby animace. Poctivě animovali snímek po snímku, políčko po políčku, každý pohyb. Je to krásná práce s loutkou, předměty kolem nás i s papírovými plošnými prvky. Je to způsob, jak vyjádřit své nápady, myšlenky a dát průchod vlastní fantazii.

Naše celostátní soutěž ANIMÁG Kroměříž 2020 vám sice nezaručí, že budete patřit do tohoto úzkého kruhu dalo by se říct geniálních tvůrců, ale může to být pro vás první krok. Co pro to musíte udělat? Tak v první řadě trošku chtít. No možná maličko větší trošku, snad spíše trochu než trošku, ovšem tento první krůček stojí za všemi následujícími, které mohou otevřít dveře do kouzelného, takřka nekonečně hravého a fantazijního světa animovaného filmu. Pokud tento krok uděláte, už nic nechybí, abyste nějaký snímek sami vytvořili a podělili se o něj s ostatními.

Jako všechno kolem nás, také soutěžní přehlídka ANIMÁG Kroměříž 2020 má svoje pravidla, porotu a své nadšené obecenstvo. Se vším vás prostřednictvím tohoto webu postupně seznámíme a budeme se těšit na vaše filmy. 

Více vám všem napoví pravidla soutěže, která vás budou inspirovat!ManualIKONA